wtzbg | e-blogi.pl
Trochę historii 2017-04-28

1 maja - Między Narodowy Dzień Solidarności Ludzi Pracy – został wybrany jako święto robotnicze przez kongres założycielski II Międzynarodówki, obradujący w 1890roku. Data 1 maja miała uczcić rocznicę strajku robotników w Chicago w 1886 roku, brutalnie stłumionego przez policję.


3 maja 1791 uchwalono pierwszą konstytucję w nowożytnej Europie, a drugą po amerykańskiej na świecie. Wyprzedziła trzecią na świecie konstytucję francuską. Konstytucja ta została uchwalona przez Sejm Czteroletni, który został zwołany w październiku 1788.


Od 1 maja do 7 maja WTZ są zamknięte.


Wielkanoc 2017 2017-04-10

6 kwietnia 2017 Warsztat Terapii Zajęciowej "Kubusie" świętował zbliżającą się Wielkanoc :-)
Przy wspólnym stole spotkali się uczestnicy Warsztatu, rodzice i opiekunowie, kierownictwo, instruktorzy i pracownicy WTZ, Zarząd Stowarzyszenia KPDN oraz zaproszeni goście - przedstawiciele władz powiatowych: kierownik Działu Pomocy Rodzinie i Rehabilitacji Społecznej pani Agnieszka Olczyk, wiceburmistrz Sulejowa pani Dorota Jankowska, wójt gminy Ręczno pan Piotr Łysoń, wójt gminy Czarnocin pan Roman Miksa, dyrektor Domu Dziecka pani Danuta Malik oraz kierownik WTZ Piotrków pani Sandra Kurkiewicz i jej zastępczyni pani Izabela Błaszczyk.
Spotkanie uświetnili swoim występem uczestnicy Warsztatu, za co otrzymali gromkie oklaski.
Można było też podziwiać wykonane na zajęciach WTZ rękodzieła o tematyce świątecznej.
Dzieląc się jajkiem składaliśmy sobie nawzajem życzenia spokojnych i pogodnych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego spędzonych w ciepłej i rodzinnej atmosferze. 
Z całego serca dziękujemy pracownikom, instruktorom i kierownictwu WTZ za pracę włożoną w przygotowanie przedstawienia i za piękne dekoracje. 
Dziękujemy również władzom powiatu, sponsorom i przyjaciołom za życzliwość i zrozumienie potrzeb osób niepełnosprawnych.


Rekolekcje 2017 2017-04-10

W dniach 3,4 i 5 kwietnia uczestnicy z WTZ Kubusie w Wolborzu wraz z uczestnikami i instruktorami z Piotrkowa brali udział w rekolekcjach.


e-blogi.pl
  e-blogi.pl  [Załóż blog!] rssSubskrybuj blogi
[Zamknij reklamy]